עמוד הבית > אובססיביות וכפייתיות (OCD)

אובססיביות וכפייתיות  (OCD) 

חוזרים על אותה פעולה או מחשבה הרבה פעמים?    לא מצליחים להפסיק אותה?
מחשבות טורדניות?

אפשר לעזור לכם!
טיפול פסיכולוגי קצר מועד וממוקד, יתן לכם כלים מעשיים להתמודדות עם הבעיה. 

התקשרו והתחילו בשינוי - 054-4242540

 
טיפול, ייעוץ והדרכה גם בטלפון / סקייפ / זום / וואטסאפ וידאו


מחשבות טורדניות והתנהגות כפייתית 

דוגמה להתנהגות כפייתית (אובססיבית)

רינה, בחורה דאגנית. בכל פעם שהיא יוצאת מהבית, היא אינה יכולה להפטר מהמחשבה: האם זכרה לנעול את הדלת. לעיתים תכופות היא חוזרת הביתה ובודקת אם אכן זו נעולה. לפעמים רינה חוזרת לבדוק את הדלת כמה פעמים. אם לא חזרה, תהיה רינה עסוקה כל היום במחשבות טורדניות: מה יקרה אם לא נעלה את הבית , מישהו יכנס, יגנב דברים, ומה יקרה אם הילדים בדיוק יגיעו מבית הספר....

חרדה - סיבה להתנהגות כפייתית

מחשבות טורדניות אלה חוזרות שוב ושוב במהלך היום, הן מלחיצות ומפחידות וגורמות לחרדה. כדי להפחית את המצוקה והחרדה, אנשים שיש להם מחשבות טורדניות מנסים לעשות משהו שיפחית להם את החרדה; במקרה של רינה: לחזור הביתה ולבדוק אם אכן נעלה אותו. זוהי התנהגות כפייתית. ברגע שרינה ראתה שהבית נעול, היא חשה הקלה, אם כי זמנית.

רינה למדה, שכדי למנוע את חזרתה הביתה לשם בדיקת המנעול, היא בודקת חמש פעמים (ולא פחות) אם אכן נעלה, בכל פעם שהיא יוצאת מהבית.התנהגות כפייתית זו, מפחיתה לה את החרדה וגורמת לה להקלה.

ישנן מספר צורות של הפרעה טורדנית-כפייתית:

חזרה אובססיבית על פעולה מסוימת 

אלה שבודקים כל הזמן אם לא שכחו לנעול את הבית, לכבות את הגז, לסגור את החלון בלילה, או לעשות הגהה מייגעת לפני שמגישים עבודה.

חרדה בריאותית

אנשים, שהמחשבות הטורדניות שלהם סובבות סביב חיידקים העלולים להדביק אותם. ואז, כדי להקל על עצמם הם ירחצו ידיים, יתקלחו, ינקו את הבית, או את הידית של הדלת, מספר רב של פעמים ביום, כדי שלא יידבקו במחלות.

אגירה כפייתית (אובססיבית)

ישנם אנשים שאוגרים דברים, לפעמים אפילו דברים חסרי ערך, או אפילו לא זורקים את הזבל החוצה, וביתם במשך השנים נראה כ"מיזבלה" אחת גדולה.

סידור ואירגון כפייתי (אובססיבי)

כל אותם אלה שעוסקים בטקסים מיוחדים, לדוגמא: לפני השינה: יש סדר פעולות קבוע ואי אפשר לסטות ממנו ובמידה וחרגת כהוא זה מהריטואל הקבוע, יש צורך להתחילו מחדש.

אנשים הרגילים לסדר מסוים בחפציהם ונכנסים ללחץ אם מישהו הזיז להם את אחד מחפציהם ולא החזירו למקומו. אותם אנשים שמסדרים את בגדיהם כמו "חיילים" ואוי למי שמפר את הסדר הזה. הם לא יכולים לעבור ליד ארון, ולפעמים גם  אם הוא לא שלהם, מבלי לסדר אותו.

הדרך הטובה ביותר לטפל בחרדות, הפרעות אובססיביות וכפייתיות הוא הטיפול הקוגנטיבי-התנהגותי. בטיפול, אני מנחה את המטופל, צעד אחר צעד, כיצד להתמודד עם הבעיה. הטיפול כולל שיחות, תירגול וטכניקות של הרפיה, עבודה על המחשבות האוטומטיות, דמיון מודרך, והדרכה להמשך העבודה בבית.

ברוב המקרים, בעקבות טיפול נפשי, המטופלים מצליחים להתגבר על הבעיה, או להרגיש הקלה משמעותית כך שאיכות חייהם משתפרת באופן ניכר.
יחד עם זאת, במקרים קשים, לצד הטיפול שלי, אני ממליצה לפנות לפסיכיאטר כדי לבדוק אפשרות של תמיכה תרופתית העוזרת מאד. במקרים אלו, השילוב של תרופות וטיפול פסיכולוגי יעיל ומוכח. 

כל השמות והפרטים האישיים שונו במטרה להגן על פרטיותו של המטופל ולמנוע את זהויו.


 

 

 ייעוץ וטיפול פסיכולוגי, כפר סבא, רעננה, הוד השרון, אזור השרון,
רמת אביב, תל אביב.


קליניקה:

הגליל 2 ב', כפר סבא   חיים לבנון 59, רמת אביב, תל אביב 


09-7677451            054-4242540

dorit.ronen1@gmail.com
תגיות: טיפול קצר מועד, אובססיביות, כפייתיות, מחשבות טורדניות אובססיביות, טיפול במחשבות טורדניות,טיפול פסיכולוגי בכפייתיות (אובססיביות) בתל אביב בת"א ברמת אביב בכפר סבא ברעננה בהוד השרון בשרון, התנהגות כפייתית (אובססיבית), טיפול פסיכולוגי באובססיביות,טיפול פסיכולוגי בכפיתייות, התהגות אובססיבית, חרדה, ocd, חרדה בריאותית, היפוכונדריה, חרדה אובססיבית, חרדות אובססיביות, אגירה כפייתית, אגירה אובססיבית, סידור אירגון כפייתי,סדר כפייתי, סדר אובססיבי, סידור אירגון אובססיבי, טיפול נפשי בכפייתיות, טיפול נפשי באובססיביות, איך לטפל במחשבות טורדניות, איך לטפל באובססיביות, איך מטפלים במחשבות טורדניות, איך אפשר לצאת יציאה ממחשבות טורדניות, איך מטפלים באובססיביות, ocd ילדים, ocd נוער, ocd מתבגרים, ocd מבוגרים, אובססיה, אובססיה לסדר, אובססיה לנקיון, או סי די, אוסידי, או סי-די, איך לצאת יציאה ממחשבות טורדניות, טיפול ב ocd, איך להתגבר על ocd, טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעות חרדה, טיפול ב ocd אצל ילדים נוער מתבגרים מבוגרים, טיפול ocd הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, אנשים שחוזרים על אותה פעולה כמה פעמים,

  חרדות ודיכאון מהקורונה  
  טיפים והדרכת הורים בימי הקורונה  
  טיפול בחרדות  
  דיכאון  
  ביטחון/דימוי עצמי נמוך  
  אובססיביות וכפייתיות (OCD)  
  שינויים לאורח חיים בריא  
  לקויות למידה  
  גירושין  
  ילדי גירושין  
  הדרכת הורים  
  מן העיתונות
  מן הטלויזיה

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים