עמוד הבית > שיטת העבודה

שיטת העבודה

השיטה הקוגניטיבית – התנהגותית - CBT, טיפול פסיכולוגי ממוקד וקצר מועד.

השיטה העיקרית עמה אני עובדת היא השיטה הקוגניטיבית – התנהגותית (CBT).

יחד עם זאת אני משלבת בטיפולי ממגוון שיטות וגישות בהן התנסיתי בכל שנות לימודי ועבודתי וכן מנסיון חיי המגוון.

הכימיה והאמון שנוצרים בין המטופל והמטפל במהלך הפגישות הראשונות חשובים ביותר להמשך הטיפול והצלחתו. בשל נסיוני הרב ואופיי, קל לי מאוד ליצור קשר זה, גם כשיש התנגדות לטיפול, לדוגמא: אמא של נער שרוצה שיילך לטיפול ומסרב, או בן זוג שאומר שהוא "לא צריך טיפול, זאת בעייה שלך", אני מצליחה במרבית המקרים להביא את האדם אלי לטיפול.

השיטה הקוגנטיבית – התנהגותית פותחה כמענה לצורך המטופל בהבנת קשייו ודפוסי מחשבתו, וברצונו לקבל כלים מעשיים למיגור קשייו.

בטיפול זה המטופל לומד לשנות את דפוסי המחשבה הגורמים לו להתנהגות הבלתי רצויה.

השיטה עוסקת "בכאן ועכשיו", בהכוונה ממוקדת על ידי המטפל תוך ראיית צרכייו ואופיו של המטופל. המטרה היא להביא לשנוי בחיי המטופל תוך כדי הבנה, תמיכה אקטיבית של המטפל, וליווי צמוד בהשגת פתרון הבעייה.

עד אז השיטות המקובלות היו בעיקר השיטה הקלסית הפרוידינית וניגזרותיה, שהיא בעיקרה טפול ממושך ורב שנים ולעיתים פעמיים ואף יותר בשבוע בו המטופל מדבר אסוציטיבית כמעט ללא התערבות המטפל. 

בעולם "האינסטנט" האינטנסיבי של תקופתנו, עלה הצורך בתשובות ישירות ומיידיות לבעיות, ולקיצור התהליך הממושך של הטיפול הפסיכולוגי. כמו כן המטופל מעדיף התערבות ומעורבות פעילה וישירה  של המטפל בכל שלבי הטיפול ומעדיף טיפול קצר מועד.

זו היא שיטה מערכתית, כוללת ורחבה ש"מסתכלת" על האדם בכל ההיבטים שלו ושל סביבתו. דבר זה בא לידי ביטוי גם בהיתייחסות המטפל לבעייה, במיקוד ובמתן הכלים לפתרון הבעייה אותה המטופל רוצה לשנות.

גם באימון (Coaching) מתבססים על גישה זו.                              
                  


ייעוץ וטיפול פסיכולוגי, כפר סבא, רעננה, הוד השרון, אזור השרון,
רמת אביב, תל אביב.

קליניקה:

  הגליל 2 ב', כפר סבא   חיים לבנון 59, רמת אביב, תל אביב 

09-7677451            054-4242540


dorit.ronen1@gmail.comתגיות: טיפול פסיכולוגי קצר מועד, טיפול פסיכולוגי ממוקד, טיפול פסיכלוגי CBT, פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי, פסיכולוגית קוגניטיבית התנהגותית, פסיכולוגים קוגניטיבים התנהגותיים, טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי התנהגותי CBT, פסיכולוג פסיכולוגית קוגניטיבית התנהגותית בתל אביב ברמת אביב בכפר סבא ברעננה בשרון בהוד השרון, CBT, טיפול CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי), טיפול קוגניטיבי התנהגותי בהפרעות חרדה, פסיכולוג פסיכולוגית פסיכולוגים המטפל  המטפלת המטפלים בשיטת CBT, טיפול טיפולים פסיכולוגים בשיטת CBT, פסיכולוג התנהגותי, פסיכולוג קוגניטיבי התנהגותי, פסיכולוגית פסיכולוגיה התנהגותית, טיפול נפשי,  עקרונות ה cbt, גישה קוגניטיבית,

 

 

 

  חרדות ודיכאון מהקורונה  
  טיפים והדרכת הורים בימי הקורונה  
  טיפול בחרדות  
  דיכאון  
  ביטחון/דימוי עצמי נמוך  
  אובססיביות וכפייתיות (OCD)  
  שינויים לאורח חיים בריא  
  לקויות למידה  
  גירושין  
  ילדי גירושין  
  הדרכת הורים  
  מן העיתונות
  מן הטלויזיה

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים