עמוד הבית > דיכאון

דיכאון

בבידוד?   אין לך מצב רוח?    אין כח וחשק לכלום?    שינויים בהרגלי האכילה והשינה שלך?

טיפול קצר מועד וממוקד יתן לך כלים מעשיים להתגבר על מצבך.

אפשר לצאת מזה!

התקשרו והתחילו בשינוי - 054-4242540 


טיפול, ייעוץ והדרכה גם בטלפון / סקייפ / זום / וואטסאפ וידאו

דיכאון בנוער  


עדי, בת 17, הגיעה אלי בעקבות מצבי רוח, בכי רב, שינה מרובה ומחשבות על מוות. עדי אכן בדיכאון. במקרה שלה, קל היה לזהות זאת, הן מבחינת הסימפטומים והן מבחינת הסיבה. מעבר לעובדה שעדי נמצאת בגיל ההתבגרות, גיל המתאפיין בנטיות למצבי רוח וסערות רגשיות, החבר שלה, איתו היתה בשנה האחרונה, עזב אותה.

הסיבות לדיכאון

יש דיכאונות שמקורם אכן בסיבה ברורה וידועה, כמו: מחלה קשה של האדם עצמו או של אדם קרוב לו, פרידה או גירושין, מוות של קרוב משפחה, פיטורין, יציאה לגמלאות, מעבר דירה או כל שינוי מהותי אחר הקורה לאדם.
 
בפעמים רבות אחרות, מקור הדיכאון הוא בחוסר איזון כימי במח ובנטיות תורשתיות. אנו פוגשים אנשים שלקו בדיכאון, ובתשאולם מוצאים שישנם בני משפחה נוספים שסובלים מכך.

דיכאון בילדים

לאחרונה אנו עדים לכך שהגיל בו אנשים לוקים בדיכאון הולך ויורד ומגיע אפילו לילדים צעירים. במקרים אלו, תשאול נכון והבנת הדיכאון ומקורו חשובים ביותר. גם הקשר של המטפל עם ההורים נחוץ במקרים כאלה, שכן עליו להדריך את ההורים כיצד לנהוג.

אובדנות (מחשבות אובדניות, ניסיון התאבדות)

נושא האובדנות חייב להבדק. אנשים בדיכאון לעיתים אובדניים, יש להם מחשבות אובדניות ולעיתים אף תכניות כיצד לבצע זאת. אנו רואים זאת אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים.רבים מביניהם עשו ניסיון או ניסיונות להתאבד (ניסיון אובדני).

דיכאון אחרי לידה

נשים לוקות בדיכאון יותר מגברים, מסיבות ביולוגיות ורגשיות. חלק מהנשים יסבלו מדיכאון אחרי לידה, הן יתקשו לתפקד ולטפל ברך הנולד ויחוו חולשה ועייפות. לעיתים הן יסתירו עובדות אלה, מחמת הבושה.

הכחשה והסתרת הדיכאון

תופעת ההסתרה, ההדחקה או חוסר התייחסות לדיכאון היא שכיחה. רבים חושבים שזה סתם מצב רוח רע שיעבור, הבעל יאמר לאשתו שהיא "סתם מתפנקת או סתם עצלנית", האם תגיד לביתה דברים דומים וכך קורה שאנשים שסובלים מדיכאון אינם מקבלים את העזרה הנכונה ובזמן.

דיכאון באנשים מבוגרים

אנשים מבוגרים הם קבוצת אוכלוסיה נוספת שסובלת מדיכאון. לרובם יש בעיות בריאותיות רבות בגינן הם נוטלים תרופות, ולפעמים בני המשפחה לא שמים לב לעובדה שהאדם המבוגר סובל מדיכאון. גם כאן, כמו בשאר מקרי הדיכאון, ככל שמקדימים לקבל עזרה כן הסיכוי לצאת מהדיכאון גדל ומתקצר.

טיפול יעיל בדיכאון

טיפול נכון עוזר מאד במקרה של דיכאון. במקרים רבים שיחות בלבד עוזרות למטופל, אך במקרים יותר קשים, טיפול משולב של טיפול תרופתי יחד עם השיחות הוא הטיפול הרצוי.

הוכח שהטיפול הקוגנטיבי התנהגותי הוא הטיפול היעיל ביותר. המטופל מקבל כלים מעשיים, צעד אחר צעד, בהתמודדות עם הדיכאון. מלמדים את המטופל לחשוב חיובי ולשנות את המחשבות השליליות, ולעיתים המעוותות שלו. במקרים רבים הדיכאון מלווה בחרדות, מחשבות טורדניות ובאובססיביות וכמובן שבמסגרת הטיפול צריך להתייחס גם לכל התופעות הנ"ל.

כל השמות והפרטים האישיים שונו במטרה להגן על פרטיותו של המטופל ולמנוע את זהויו.
              

               

 ייעוץ וטיפול פסיכולוגי, כפר סבא, רעננה, הוד השרון, אזור השרון,
רמת אביב, תל אביב.

קליניקה:

הגליל 2 ב', כפר סבא    חיים לבנון 59, רמת אביב, תל אביב

09-7677451            054-4242540


dorit.ronen1@gmail.com

 

     
 

תגיות: טיפול קצר מועד, טיפול ממוקד, דיכאון, דכאון, טיפול פסיכולוגי בדיכאון, טיפול פסיכולוגי בדיכאון בנוער, טיפול פסיכולוגי בדיכאון בילדים, טיפול פסיכולוגי במבוגרים, טיפול פסיכולוגי בדיכאון בתל אביב בת"א ברמת אביב בכפר סבא ברעננה בהוד השרון בשרון, דיכאון אחרי לידה, אובדנות, מחשבות אובדניות, נסיון התאבדות, נסיון אובדני, דיכאון אובדני, דיכאון גירושין, דיכאון בגירושין, דיכאון מוות ממוות, דיכאון אחרי פרידה גירושין, איך לצאת יוצאים מדיכאון, לצאת מדיכאון, איך לצאת מדכאון, דיכאון לאחר לידה, דיכאון אחר לידה, דיכאון אצל ילדים נוער מתבגרים מבוגרים, איך אפשר לצאת מדיכאון וחרדות?, איך יוצאים לצאת מדכאון מדיכאון קשה קל?, איך מטפלים בדיכאון קשה קל?, טיפול בדכאון דיכאון בשיטת CBT, יציאה ממחשבות טורדניות, דיכאון דכאון מחשבות טורדניות, דיכאון דכאון בגלל גירושין, בכי בדיכאון, טיפול בחרדה ודיכאון, דיכאון מבידוד, בידוד, קורונה, דיכאון כתוצאה מבידוד, דיכאון כתוצאה מקורונה, טיפול פסיכולוגי מדיכאון מהקורונה, טיפול בדיכאון מהקורונה, דיכאון וחרדות מהקורונה, התמודדות עם חרדה ודיכאון בעקבות נגיף הקורונה, נגיף הקורונה, איך להתמודד עם חרדות ודיכאון בעקבות התפשטות נגיף הקורונה,

 
  חרדות ודיכאון מהקורונה  
  טיפים והדרכת הורים בימי הקורונה  
  טיפול בחרדות  
  דיכאון  
  ביטחון/דימוי עצמי נמוך  
  אובססיביות וכפייתיות (OCD)  
  שינויים לאורח חיים בריא  
  לקויות למידה  
  גירושין  
  ילדי גירושין  
  הדרכת הורים  
  מן העיתונות
  מן הטלויזיה

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים